En İyi Sosyal Medya Uygulamaları

En iyi sosyal medya uygulamaları hangileri? Günümüz dünyasında teknolojinin de gelişmesi ile birlikte sosyal medya uygulamaları da doğrusal bir şekilde gelişmiş ve yaygınlaşmıştır. Yaygınlaşan oldukça fazla sosyal medya uygulaması olmasa da bazıları diğerlerine oranla daha popüler bir hale gelmiş ve insanlığın odak noktası olmuştur.

En iyi Sosyal Medya Uygulamaları Hangileri?

Günümüzde iyi sayılan pek çok sosyal medya uygulaması bulunuyor. Dünya genelinde milyarlarca kişi bu sosyal medya uygulamalarında vakit geçiriyor. Hal böyle olunca takipçi ve beğeni hizmetlerinin önemi de büyük oluyor. Yeşil takipçi olarak, instagram takipçi gibi pek çok konuda hizmet sunmaya devam ediyoruz. En iyi sosyal medya uygulamaları şu şekildedir:

İnstagram Uygulaması

   İnstagram hiç kuşkusuz ki günümüzün en yaygın sosyal medya uygulamalarının en başında gelenlerden biridir. Şimdilerde akıllı telefona sahip olup da instagram hesabına sahip olmayan insanların sayısı belki de çok çok azdır.

   İnstagram, çekindiğimiz ya da çektiğimiz fotoğrafları gönderi olarak paylaşma imkanı bulduğumuz bir sosyal platformken hikaye özelliği sayesinde bir gün gözüküp sonrasında kaybolan paylaşımlarda da bulunabiliriz. Ayrıca beğendiğimiz gönderileri arkadaşlarımıza gönderip mesajlaşma kısmından onlarla sohbet edebiliriz.

instagramın filtre ve benzeri sahip olduğu özellikler sayesinde de insanlar çok daha rahat şekilde paylaşım yapabilmekte, istediği şekilde haraket edebilmektedir.

Twitter Uygulaması

   Hiç şüphesiz ki instagram ile birlikte günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından bir diğeri de twitterdır. Twitter sayesinde de yeterli sosyalleşme ve arkadaş ortamını kurma imkanına sahip olabilirsiniz.

   Twitter daha kullanışsız bir mesajlaşma kısmına sahip olsa da dünyada olan biten her şeyi öğrenme imkanı sağladığı için özellikle belli bir yaşı geçmiş kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.

   Twitter sayesinde trend topic olan konuları görebilir, bu sayede o konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca bu konular başta olmak üzere her konu hakkinda fikirlerinizi tweet olarak paylaşabilirsiniz.

Snapchat Uygulaması

 Snapchat diğer iki sosyal medya platformu kadar olmasa da günümüzde kullanılan en yaygin sosyal medya uygulamalarından birisidir.

   Snapchat sayesinde yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz ve sizi merak ettiğini düşündüğünüz arkadaşlarınıza özel olarak görüntülü paylaşımlar yapabilirsiniz.

   Snapchat aynı zamanda içinde barındırdığı çeşit çeşit emojiler ve farklı çekim filtreleri ile de kullanıcıları tarafından beğenilmektedir.

Tiktok Uygulaması

   Tiktok, özellikle son 2 sene içinde oldukça geniş bir kitleye yayılan sosyal medya uygulamasıdır. Bu sosyal platformun kullanıcı sayısı her geçen gün katlanarak artmaya devam etmektedir.

   Tiktokta birbirinden farklı video içeriklerini görebilirsiniz. Örneğin herhangi bir kurgu dahilinde kısa bir film kesiti tarzı videolar da izleyebilirsiniz, dans içeriklerine de ulaşabilirsiniz.

   Tiktok son zamanlarda bazı ülkelerde ise çocukları ve gençleri etkilediği dolayısıyla bazı ülkelerde yasaklanmaya başlamıştır. Ülkemizde ise hala daha devam etmektedir.

Facebook uygulaması

Bir zamanların en çok kullanılan sosyal platformu olan facebook, günümüzde eski popülerliğini kaybetmiş olsa da hala daha belli bir kitle tarafından kullanılmaya devam etmektedir.

Ülkemizde özellikle yaşı ilerlemiş kesim facebook kullanmaya ve bu platformda paylaşımlar yapmaya devam etmektedir.

   Facebook, geçen zamanla birlikte Facebook Lite ve benzeri uygulamaları piyasaya sürerek sosyal medyada popülerliğini korumaya çalışmıştır.

   Kısaca en popüler sosyal medya uygulamaları bu listedekilerdir.