İnstagram Mesajı Silince Bildirim Gider Mi?

İnstagram mesajı silince bildirim gider mi? Instagram’da yazılanlar nasıl silinir? Instagram kullanıcıları daha önce oluşturduğu sohbeti, mesajları ve konuşmaları daha sonra silmek isteyebilmektedir. Bunun için de her telefonun, tabletin ya da bilgisayarın yöntemleri bulunmaktadır. Bunları bilip kolay şekilde temizleme yapmak isteyenler için Instagram’da yazılanlar nasıl silinir?

İnstagramda Yazılanlar Nasıl Silinir?

Peki instagramda yazılanlar nasıl silinir? Telefonda ya da tablette bunu yapmak için Instagram uygulamasına giriş yapmalısınız. Ana ekranda bulunmakta olan pembe, turuncu, sarı, mor renkler kamera simgesi olmaktadır. Android kullananlar için bu simge uygulama çekmecesinde yer alabilmektedir. İşlemi buradan gerçekleştirebilirsiniz. Ekranın sağ üst köşesindeki gelen kutusu simgesine dokunup mesajın sağ tarafında beliren iki seçenekten sil olana dokunmalısınız. Bu sayede konuşma direkt olarak silinmektedir. Instagram’da yazılanlar nasıl silinir? İşlemini ayrıntılı şekilde böyle yapabilirsiniz.

Instagram uygulaması kendini hızla geliştiren bir sosyal medya platformu olduğu için en çok kullanılan uygulamalardan olmuştur. Video ve fotoğraf paylaşımı konusunda oldukça fazla tercih edilmesinin yanı sıra mesaj içeriği de oldukça gelişme göstermiştir. Görüntülü arama, sesli mesaj gönderimi, GİF gibi özellikler sayesinde yenilenmeye devam etmektedir. Tüm bu işlemlerin yapıldığı Instagram’da mesajlaşmamak ya da mesaj yöntemini kullanmamak olmazdı. Kullanıcılar da bunu aktif şekilde kullanarak mesajların nasıl silindiğini ya da silinince neler olduğunu bilmek isterler.

İnstagram Mesajı Silince Bildirim Gider Mi?

Gelelim asıl sorumuza ve cevabına. İnstagram mesajı silince bildirim gider mi? Instagram mesajı silme yöntemi öğrenildikten sonra mesajın silinmesiyle neler olacağı da merak edilmektedir. Zamanla kendini geliştiren Instagram mesaj özelliği Instagram mesajı silince bildirim gider mi? sorusuna kullanıcılar yanıt aramaktadır. Instagram mesajlarını tamamen siliyorsanız bunun bildirimi gitmemekle birlikte karşı tarafa gönderdiğiniz ve daha sonra vazgeçerek sildiğiniz yani iptal ettiğiniz mesajın bildirimi telefonun an ekranına Instagram tarafından bildirim gelmektedir.    

Ancak mesaj silindiği için o ekrana yönlendirilemez ve mesajın kim tarafından silindiği görülemez. Kişi mesajınızı ana ekran görmüşse ancak bu şekilde mesajı kimin geri çektiğini anlar aksi takdirde bunun bilgisi  ve bildirimi verilmez. Karşı tarafa gönderdiğiniz mesajı geri almak için de mesajın üzerinde basılı tutup gönderimi geri al seçeneğine tıklamanız gerekir. Tüm bu detaylar doğrultusunda Instagram’da yazılanlar nasıl silinir? Cevabını alıp işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İnstagram mesajı silinince bildirim gider mi? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Hesabınızı büyütmek isterseniz instagram takipçi paketlerimizi inceleyebilirsiniz.