İnstagram Rozet Sistemi Nedir? Rozet Sisteminden Para Kazanmak

İnstagram rozet sistemi nedir? İnstagram rozet sistemi, uygulamanın ilk olarak Amerika’da kullanıma sunduğu bir özelliktir. Tiktok vb. uygulamalarda canlı yayınlarda katılımcılar çeşitli hediyeler alabiliyor. İnstagram da bu platformlarda kullanılan özelliği canlı yayın özelliğine ekledi. İnstagram rozet sistemi, takipçi sayısı 10.000 ve üzerinde olan kullanıcılar için açılıyor. Kullanıcılar canlı yayın esnasında bir veya daha fazla rozet kazanabiliyor.

İnstagram Rozetler Ne Zaman Açılır?

İnstagram hesaplarında rozetler, fenomenler için açılan bir uygulamadır. Bu uygulamanın açılması için 18 yaşından büyük olma ve 10 bin üzerinde takipçiye ulaşma şartı var. Şartlar sağlandığında rozet sistemi otomatik olarak aktif hale geliyor. Sistemi kullanmak içinse canlı yayın açmanız yeterlidir. Canlı yayınıza katılan kullanıcıların karşısına satın alabilecekleri rozetler çıkıyor.

İnstagram canlı yayın ile para kazanma özelliği, rozet sistemi sayesinde mümkün hale geldi. Rozetler, turuncu, kırmızı ve pembe kalplerden oluşuyor. Satın alınan rozetler, sadece satın alan ve yayın açan kullanıcılar tarafından görüntülenebiliyor. Canlı yayında gelen rozet sayısı arttıkça çerçeve pembeleşiyor.

İnstagram Rozetlerle Para Kazanma

İnstagram rozet sistemi, canlı yayın açan kullanıcıların para kazanmasını için alternatiflerden biridir. Rozet sistemi aktif hale geldiğinde canlı yayın içerisinde satın alma seçenekleri açılıyor. Yayına katılan kullanıcılar, en az 9 TL değerinde rozet alabiliyor. Satın alarak karşı tarafa gönderilen kalpler, yayın açan kişinin para kazanmasına imkan sağlıyor.

Satışa sunulan rozet seçenekleri, katılımcıların tümü tarafından görüntülenebiliyor. Fiyatlar da rozetlerin yanında yer alıyor. Satın alındığında ise alınan rozet sadece satın alan kişinin göreceği şekilde karşı tarafa iletiliyor. Bu özellik ilk olarak canlı yayında denemişti. Daha sonra IGTV için de aktif hale getirildi ancak rağbet görmedi. Reels üzerinden de rozet satın alma seçeneği üzerinde çalışmalar devam ediyor.

İnstagram Rozet Ne Kadar?

İnstagram rozet ücretleri, dolar üzerinden belirlenen fiyatlar olduğu için ülkemizde fiyatları değişiklik göstermektedir. Satın alabileceğiniz en düşük ücretli rozet, 9 TL’dir. Canlı yayına girdiğinizde satın alabileceğiniz rozetlerin fiyatları, TL üzerinden görülebiliyor. İnstagram rozet sistemi için sınırlama getirmediğinden yayında birçok rozet alabiliyorsunuz.

İnstagram rozet sistemi nedir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. İnstagram takipçi sayınızı arttırmak isterseniz, instagram takipçi satın al hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.